Суббота, 23.11.2024, 14:55 | Приветствую Вас Гость

Скалолазание в Украине

  

Вони скрізь


 


Планувалися вихідні зовсім інакше – Денеші. Вийшло так, що… не вийшло: хто захворів, кому випало відвідати хрещеницю в Житомирі. Ну думаю, пройде день спокійно і банально. Хоча на старих фото Житомир і виглядає досить звабливо у скелелазному плані, я не думала, що вонитам є. Адже всі їдуть у Депеші і в Житомирі оглядають лише центральну площу або автовокзал.


Передчуття, що вони скрізь, почалися вже на трасі Київ – Житомир. Побачила банер з написом розміщення реклами (нажаль фото зробити не мала можливості :( ) і зрозуміла, що їду у вірному напрямку і відчулася нестача спорядження (для тих, хто не піднімає голови по дорозі або не їздив по цій трасі, або за якихось інших причин не знає про який банер йде мова, пояснюю: зображений скелелаз і поряд вищезазначений напис).


Цивільно провівши час у лікарні, мене вирішили вигуляти по місту. Все що я знала і бачила з вікна авто у Житомирі – то підвісний міст ліворуч, літак праворуч і на самому виїзді – вічний вогонь. От з мосту і почали, де зустрілися перші ластівки. Щоправда, ніяк не могла зрозуміти, що збиралися робити два хлопці в системах з однією вісімкою і жмутом статики. Вони стояли палили і довго намагалися чи то пригадати, чи то вигадати якісь вузли. Кінця цього дійства я не дочекалася. Сподіваюсь, з мосту вони повернулися цілі і не заплямували репутацію скелелазів. Далі на мості побачила купу вузлів (теж на статиці) і подумала, що така забава на житомирському мосту: намотати величезну купу вузлів і потім спускатися. На протилежний берег по діагоналі тягнулася вірьовка, на якій в метрах 5-7 від берега над річкою хтось висів і не зрозуміло, що робив: чи то вже спустився і чекав поки його заберуть з води, чи то застряг, не доїхавши до берега. Стало сумно від тих всіх атракціонів. Адже люди думатимуть, що отаке воно мостолазіння, а справжньої краси на скелях і не бачать (сорі, матеріал без фото).


 


Просуваючись далі по місцевим достопрємічатєльностям, вийшли до вічного вогню. Тут потрібно віддати належне спеці: вона загнала нас на симпатичну стежку в тіні дерев. Звідти дмухнуло прохолодою і характерним запахом річки, яка тече в місті. Взагалі-то мені хотіли показати ще одну красу міста, яка називається Голова Чацького. І тут я зрозуміла: по-перше, приїхала я сюди недаремно, по-друге, буде що розповісти двом лоботрясам, які чекають на мене у Києві, по-третє, знайшлося нове місце ще нами не відвідане. Спочатку я зраділа, що привезу інформацію про щось новеньке. Але сонечко виблискувало на знайомих металевих кільцях і шлямбурах і я зрозуміла, що до мене тут вже побували вони, все пробили і підписали для наступних.


Місцевість доволі симпатична і не спаплюжена місцевими, вони здебільшого відпочивають трохи далі вверх по течії. Щоправда, сюди приходять досить часто, щоб стрибати, деякі тут і залишаються :( . Судячи з того, що внизу є характерні написи про вічне кохання, підходи до низу є. Але я не спускалася (сорі), тому чи зручно там страхувати відповісти не можу. Детальніша інформація на фото.


Протилежний берег за плотиною теж досить цікавий у вертикальному плані. До нього я не дійшла через брак часу. Кажуть, що потрапити до протилежноберегових скель можна, йдучи від підвісного мосту по стежці вздовж берега, або від того ж вічного вогню спуститися до Тетерева і перейти нижче плотини по камінню, якого там вдосталь накидано.


Декілька слів про погоду. Погода в тих краях мінлива і вередлива (свої порівняння залишу при собі). За декілька годин ми встигли прожаритися, притруситися піском і змокнути під дощем. Мій гід каже, що за його спостереженнями дощ тут може початися без будь-яких попереджень з ясного неба. Можливо оберігає і проганяє від своїх скель небажаних відвідувачів.


Повертатися було трохи сумно. По-перше, місця дійсно приємні, шкода було їх залишати. По-друге… ну про маршрутки Житомир – Київ не хочеться говорити, хто їздив, той знає. Для тих, хто не їздив порада: прямуйте на автостанцію Дачна і вже звідтіля прямуйте автобусом. Хоча і довше, але якось приємніші там водії. І сумно якось самому повертатися… Куняєш у маршрутці, а дружнього плеча поруч немає :( . Щоправда, у Києві була тепла зустріч (дякую всім).


 

P.S. “Вони таки виявилися скрізь:) . Якщо хочете їх зустріти, придивіться уважно до свого міста і його мешканців. Адже скрізь є місця, куди можна залізти (якщо не знаєте такі місця – кличте нас). А якщо хочете у натовпі їх впізнати, придивіться уважно до поглядів, які завжди спрямовані вгору!

 


Р.P.S. Для тих, хто вирішив відвідати чацького корисна інформація:


до Житомира як добиратися ви вже зрозуміли (див. вище);


далі 2 шляхи:


- якщо ви доїхали до автовокзалу, то сідаєте на 1 тролейбус і прямуєте до зупинки Театральна (то є вже центр), далі робите пересадку на 5 тролейбус і їдете до зупинки Монумент Слави;


- якщо ви доїхали на маршрутці до центру, то одразу сідаєте на 5 тролейбус;не доходячи до Монументу Слави, звертаєте праворуч на стежку, яка веде вниз до річки Тетерів і вздовж неї прямуєте хвилин 3-5. Ви на місці!


 


На зворотньому шляху можна трохи пройти берегом річки, слухняно звернути стежкою праворуч і вуличкою, яка дуже схожа на сільську (не лякайтеся, це ще Житомир) вийдете до тролейбусної зупинки “Політехнічний університет”. Тим самим 5 тролейбусом повертаєтеся до центру.


Звичайно, ходять і маршрутки. Я їхала на тролейбусі, тому і пишу, що знаю, це по-перше. По-друге, в тролейбусі зручніше з наплічником. Ну і по-третє, маршрутки більлше схильні змінювати свій маршрут, ніж тролейбуси.



©Krysko


Погода в Житомире

Links:
 

Описание маршрутов на "Скелях України"

Меню сайта
Форма входа

Календарь новостей
«  Ноябрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Поиск
Друзья сайта
ua_climb в ЖЖ
 
 
Команда Траверс и ее друзья
 
Болдеринг на ск.Довбуша
 
 
Скалолазные тренажёры, зацепы, рельефы
 
 
сайт девиантов Чернигова

 
увлеченные альпинизмом
ALP - увлеченные альпинизмом
 
те, кто любит горы


Левобережные спелеологи
Спелеоклуб Вариант

Wi-Fi в Украине

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0